Skip to main content

آیا قوانینی برای حمایت از کودکان کار وجود دارد؟

مقدمه

با سلام خدمت همراهان گرامی.

مبحثی که امروز قرار هست به آن بپردازیم در مورد کودکان کار است. در تمام دنیا بسیاری از کودکان کار وجود دارند. که ما روزانه با آن ها روبرو می شویم.در اکثر کشورهای دنیا برای جلوگیری از سواستفاده هایی. که از کودکان در ین زمینه می شود قوانینی وضع شده است. کشور عزیزمان ایران هم برای جلوگیری از این اتفاق ها قوانینی را وضع نموده که ما در این مقاله با آن آشنا می شویم. همراه ما باشید.

مقاله پیشنهادی ما به شما همراهان گرامی: مطالعه مقاله قوانین اشتغال سربازان در حین خدمت

قوانین ایران چه کسی را کودک می دانند؟

بر اساس ماده 79 قانون کار «به کار گماردن افراد کمتر از ۱۵ سال تمام ممنوع است» طبق این قانون هر فردی اعم از دختر یا پسر که زیر 15 سال سن داشته باشد. کودک محسوب می شود.

اما در قانون مدنی طبق ماده 1201 قانون مدنی، دختران در 9 سالگی و پسران در 15 سالگی بالغ می شوند. و دیگر نمی توان آن ها را کودک نامید؛ اما در قانون کار، قانونگذار تفکیکی بین جنس دختر و پسر قائل نشده است. و فردی که به سن 15 سال برسد را بالغ محسوب می کند.

همچنین جالب است بدانید که سازمان بین المللی کار برای تعیین سن کودک تاکنون تعداد زیادی مقاوله نامه و توصیه نامه تصویب کرده است. و ملاک و معیار اصلی برای تشخیص کودک از نوجوان و بزرگ سال را حداقل سن می داند. و اخیرا طبق آخرین مقاوله نامه ای که تصویب کرده است اشخاص زیر 18 سال را کودک تلقی می کند.

تعریف کار کودکان و علت گرایش آن ها به سمت کار

کودک کار را می توان بدین شکل تعریف کرد. «هر فعالیتی که به جسم، روح و شخصیت اجتماعی کودک آسیب و زیان وارد کند و او را از تحصیل بازدارد. یا به هر نحوی مزاحم درس خواندن و تحصیل کردن او شود.» وقتی از نزدیک با کودکان کار آشنا می شویم. و از علت کار کردن آن ها در سن کم جویا می شویم، متوجه می شویم. که ویژگی هایی مثل فقر، اعتیاد، طلاق، تک والد بودن، بیکاری پدر و پایین بودن. سطح فرهنگ و آگاهی خانواده ها از علل اصلی قرار گرفتن کودکان در این مسیر بحرانی و آسیب زاست.

کودکان از سرمایه های انسانی کشور محسوب می شوند که رشد و شکوفایی آن ها می تواند. در رشد و پیشرفت کشور تاثیر به سزایی داشته باشد. به همین دلیل واداشتن آن ها به کارهای سخت و طاقت فرسا که از توان و اراده آن ها خارج است. بسیار آسیب زا و مخرب شخصیت اجتماعی آن ها است. و آن ها را از پیشرفت های تحصیلی و کسب مهارت و افزایش آگاهی و فرهنگ سازی درست بازمی دارد. و همچنین آسیب های اجتماعی و اقتصادی منفی نیز برای جامعه به همراه دارد؛ زیرا جوامعی که آمار بالایی از کودکان کار دارند، سن بزهکاری کاهش و تشکیل. باندهای بزهکاری افزایش می یابد. و همچنین بزه دیدگی های متعددی از جمله؛ سو استفاده های جنسی، اعتیاد، فروش کودکان. به کشورهای خارجی و سایر آسیب ها دیده می شود.

آیا پدر و مادری که فرزندش را به کار وامی‌دارد مرتکب جرمی شده‌اند و چه مجازاتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؟

بله عمل آنان جرم است و طبق ماده 176 قانون کار مجازات. این کار جزای نقدی بین 200 تا 500 برابر حداقل مزد روزانه یک کارگر خواهد بود. البته این میزان مجازاتی است که قانونگذار برای به کارگماردن یک نفر کودک تعیین کرده است. و هر چه که تعداد بالاتر برود میزان مجازات نیز افزایش می‌یابد. قانونگذار در این ماده فرقی بین پدر و مادر و اشخاص دیگر قائل نشده. و اطلاق حکم قانونگذار اقتضای شمول آن به پدر و مادر را نیز دارد. ولی متاسفانه قانونگذار به این سوال پاسخ نمی‌دهد. که کودکی را ناچار از اشتغال به کار است تا بتواند هزینه زندگی مادر بدون سرپرست خود را تامین کند. و بدون اشتغال به کار مزبور امکان تامین هزینه زندگی وجود ندارد چگونه می‌توان مشمول حکم ماده مزبور قرار داد؟

شرایط که کودکان کار مجبور به پذیرش آن هستند
حقوق بسیار کم و برخلاف انصاف

بارزترین ویژگی و شرایط مربوط به زندگی کودکان، حقوق بسیار کمی است که غیرمنصافه به آن­‌ها پرداخت می­‌شود. در واقع میزان این حقوق آن­قدر کم می­‌باشد که کفاف زندگی آن­‌ها را نمی‌­دهد.

این خود باعث می‌­شود که آن کودک سرخورده شده و انگیزه خود را برای آینده از دست بدهد.از دست دادن. امید برای زندگی، باعث می‌­شود آن کودک به سمت کارهایی غیرقانونی مانند مشارکت در جرائم مختلف، دزدی و غیره برود.

واریز شدن حقوق کودکان به والدین

حقوق کودک کار، به طور مستقیم به خود کودک کار پرداخته نشده و به والدین آن­‌ها داده می­‌شود. چرا که اکثر کودکان کار حساب بانکی جدا نداشته و همین موضوع سبب سوءاستفاده­ والدین آن­‌ها از حقوق فرزند خود می­‌شود.

عدم بیمه و شرایط سنگین کار

اکثر کودکان کاری که در اماکن مختلف مانند کارگاه مشغول به کار می­‌باشند، هنوز آن مکان­‌ها به صورت قانونی به ثبت نرسیده­‌اند.

در اکثر این مکان­‌ها نیز امکانات و شرایط کار، برخلاف قانون و غیر بهداشتی می‌­باشد. همین دلایل باعث شده. که کافرمایان، کودکان را بیمه نکرده. و شرایط سختی را به آن­‌ها تحمیل نمایند.

مواد قانونی موجود در قانون کار برای کودکان کار
  • مطابق با ماده 79 قانون کار ، هیچ کارفرمایی و یا هیچ نهاد و کارگاهی نباید کودکان زیر 15 سال را وادار به کار کردن کند.
  • همچنین مطابق با ماده 81 قانون کار، افرادی که 15 تا 18 سال دارند، نوجوان به حساب می‌­آیند. اگر آن‌­ها برای کاری. گماشته شوند، بایستی شرایط و ضوابطی را رعایت نمود.
حال قصد داریم این شرایط و ضوابط را برای شما شرح دهیم:
  • نوجوانانی که برای انجام کار گماشته می‌­شوند، بایستی سالانه آزمایش‌­های پزشکی لازم را دهند. همچنین این آزمایشات در پرونده­ مربوط به استخدام نوجوان، ثبت و ضبط شود.
  • مطابق با ماده­ 81 قانون کار، پس از انجام آزمایش‌­های پزشکی، پزشک بایستی نظر خود را در رابطه با تناسب نوع کار و توانایی­‌های نیروی کار نوجوان اعلام نماید. لازم به ذکر است که اگر کارگر، کار مربوطه را نامناسب بداند، کارفرما مکلف می­‌باشد. که تا جایی که امکان دارد، شغل کارگر نوجوان را تغییر دهد.
  • مطابق با ماده­ 82 قانون کار، ساعت کاری کارگران نوجوان، بایستی نیم ساعت کمتر از دیگر کارگران معمولی باشد.
  • مطابق با ماده­ 83 قانون کار انجام برخی موارد توسط کارگر نوجوان ممنوع می­‌باشد.
  • مطابق با ماده­ 84 قانون کار، در شغل‌­ها و کارهایی که ماهیت آن­‌ها با توجه. به شرایطی که کار در آن ­جا انجام می­‌گیرد، برای کارآموزان و یا نوجوان در مواردی چون سلامت و اخلاق زیان­‌آور باشد، حداقل سن لازم برای چنین کارهایی 18 سال تمام خواهد بود. البته لازم به ذکر است تشخیص این امر بر عهده­ وزارت کار و امور اجتماعی می­‌باشد.
کلام آخر

امیدواریم که در هیچ جای جهان کودکان مجبور به پذیرش چنین شرایطی نشوند. و در شرایطی سالم و ایمن دوران کودکی خود را سپری کنند.همکاران ما به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.موفق باشید.

ارسال نظر