Skip to main content

تصاویر و معجزه آن ها در سئو سایت

سلام خدمت دوستان . همراهان گرامی.

همانطور که از موضوع مقاله مشخص هست امروز می خواهیم در مورد تصاویر و تاثیر بینظیر آن ها بر روی محتوا صحبت کنیم همراه ما باشید.

مقدمه

در زمان کودکی برای کودکان کتاب هایی جذاب هست که از تصاویر زیبا و گویا در آن ها استفاده می شود. دلیل آن هم این است که کودکان با دیدن تصاویر بدون اینکه نیاز باشد. خودشان خواندن بلد باشند متوجه موضوع داستان می شوند کتاب خواندن برایشان جذاب می شود، در دنیای بزررگسالان هم این امراتفاق می افتد با انتخاب تصویر مناسب می توانید مخاطب خود را جذب کنید و توجه موتورهای جستجوگر را نیز جلب کنید.

مقاله پیشنهادی ما به شما دوستان عزیز: مطالعه مقاله سئو کردن مقالات چه تاثیری بر روی وب سایت دارد؟

کاربرد تصاویر در بهبود وب سایت

زمانی که وارد سایتی می شود اولین چیزی که توجه شما را جلب می کنند ظاهر سایت و تصاویر موجود در ان است،بطور مثال زمانی که شما می خواهید مطلبی را بخوانید ابتدا نگاهی اجمالی به تمام صفحه می اندازید و عکس ها رو تماشا می کنید،اگر تصاویر برایتان جذاب باشند به ابتدای صفحه بازگشته و مطالب را دنبال می کنید.البته که برای جلب نظرکاربران تنها این فاکتور مهم نیست اما تاثیربسیاری دارد.

تصاویر مرتبط با عنوان محتوایتان باشد

در هنگام انتخاب تصاویر،باید به این نکته توجه داشته باشید که تصاویر به گونه ای باید انتخاب شوند که کاربرران با دیدن آن ها به موضوع محتوا پی ببرند. نوشتن کپشن برای تصاویر رافراموش نکنید، چون با این کار مفهوم عکس را به درستی به مخاطب خود می رسانید.

تاثیر ماهیت محتوا بر انتخاب تصاویر

زمانی که شما ماهیت محتوای تولیدی خود را به درستی درک کنید می توانید تصاویر مناسب با مطلب خود را انتخاب کنید و متوجه می شوید که چه تعداد عکس برای مطلب شما لازم است. همچنین فاکتور خاصی برای تعداد تصویر بکار رفته. در محتوای شما وجود ندارد و فقط شما با توجه به موضوع انتخابی خود می توانید تعیین کنید چه تعداد تصویر برای محتوای شما لازم است.

افزایش زمان حضور کاربران در وب سایت

تصور کنید کنید صفحه ای از سایت شما رتبه یک گوگل می شود و کاربران در طول روز به کرات از آن بازدید می کنند. این بازدید ها اگر بتوانند منجر به حضور کاربران در مدت زمان زیادی شود، این سیگنال را به گوگل منتقل می کند که آن صفحه، محتوای رضایت بخشی برای کاربران دارد.

در غیر این صورت کاربران با زدن دکمه Back. به نتایج جستجو باز میگردند. مهمترین دلیلی که می تواند کاربر را در صفحه نگه داشته و مانع از بازگشت زود هنگام به نتایج جستجو شود، جذابیت صفحه محتوای صفحه است. یکی از بهترین راهکارها برای افزایش جذابیت صفحه استفاده از تصاویر و در کل محتوای بصری است.

اغلب ما به درج یک تصویر شاخص در ابتدای صفحه بسنده می کنیم، اما اگر بتوانید همراه با چند اسکرول مجددا تصویری به کاربران نمایش دهید، محتوای شما تا پایان جذابیت خود را از دست نخواهد داد.

شاید انجام این کار و درج چند تصویر در تمام محتواها امکان پذیر نباشد. در این شرایط می توانید از پاراگراف های کوتاه تر و لیست های گلوله ای استفاده نمایید.

سایز و حجم عکس‌ها برای سئو مهم است

عکس‌های بزرگ و پر حجم می‌تواند سرعت سایت را کاهش دهد که این مسئله تاثیر سوء بر سئوی سایت خواهد داشت. بنابراین در زمان آپلود تصاویر بهتر است که عکس‌ها را از نظر سایز و حجم تغییر دهید. نرم افزارهای ادیت تصاویر از جمله فتوشاپ می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد. بهتر است که همه تصاویر موجود در سایت شما از نظر حجم و سایز دارای ویژگی‌های یکسانی باشند. این مسئله تاثیرات مثبت زیادی در سئو و بهینه سازی سایت خواهند داشت.

برای سئو تصاویر به چه نکاتی توجه کنیم؟

پس از انتخاب یا ساخت تصاویر بایستی نکاتی را رعایت کنید تا آن تصاویر به استانداردهای گوگل نزدیک باشند.

  1. فشرده سازی تصاویر. را از یاد نبرید. وجود تصاویر با حجم زیاد، بارگذاری صفحه را کند می کند.
  2. ابعاد تصاویر را متناسب با عرض صفحه در نظر بگیرید. وجود تصاویر با ابعاد بزرگ موجب افزایش غیرضروری حجم آن می شود.
  3. به تصاویرتگ Alt اضافه کنید. وجود تگ Alt یا همان “متن جایگزین” موجب درک بهتر تصایر برای گوگل می گردد.
  4. Schema Markup تصویر را فراموش نکنید. وجود این داده ها. به موتورهای. جستجو کمک می کند. تا تصاویر را بهتر درک کرده و برای نمایش در نتایج جستجو تصویر مناسب هر صفحه را انتخاب کنند.
  5. از کلمات کلیدی در نام فایل تصویر استفاده کنید. این گونه گوگل محتوای تصویر را بهتر شناسایی می کند.
  6. یک سایت مپ تصاویر ایجاد و آن را در گوگل سرچ کنسول ثبت کنید. وجود یک سایت مپ برای تصویر که لیستی از آدرس تصاویر سایت به گوگل ارائه می کند، موجب می شود که تصویری جهت ایندکس شدن از قلم نیفتد.
استفاده از عکس های آماده

شما برای طراحی وب سایت خود دو راه دارید. یکی اینکه از یک عکاس بخواهید به سفارش شما برای وب سایت تان عکس تهیه کند. راه دیگر این است که از وب سایت های فراهم کننده عکس استفاده کنید. هر یک از این روش های فواید خود را دارند. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای وب سایت خود عکس های اورجینال و سفارشی تهیه کنید.

در زمان استفاده از عکس های به اصطلاح Stock این خطر وجود دارد. که این عکس در وب سایت. دیگری استفاده. شده باشد.این اورجینال نبودن به راحتی به چشم کاربران خواهد آمد. و می تواند به اعتماد کاربران به وب سایت آسیب بزند. برای مثال این اتفاق در وب سایت ها در قسمت تماس با ما اتفاق می افتد. اکثر وب سایت هایی که از یک نوع تصاویر استفاده می کنند ، در این قسمت اورجینال نبودن تصویر بخاطر استفاده های مکرر از یک نوع تصویر در وب سایت های مختلف به راحتی چشم می خورد.

مسئله دیگری که احتمالا شما در استفاده از تصاویر Stock خواهید داشت حق کپی آن است. شما هیچ گاه در این نوع عکس ها از جانب حقوق مولف اطمینان نخواهید داشت. با این حال این تصاویر ارزان بوده اما در بلند مدت بخاطر استفاده های متعدد تاثیر خود را از دست می دهند.

استفاده از تصاویر اورجینال می تواند به شما در ساخت یک برند و متفاوت بودن بسیار کمک کند. در این روش شما هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد. اما نتیجه کار یک اثر حرفه ایی و اختصاصی خواهد بود. مطمئن باشید که کاربران این تفاوت را در همان نگاه اول احساس خواهند کرد.

نتیجه گیری

تصاویر همانطور که می توانند  رتبه وب سایت شما را بالا ببرند، زمانی که به درستی انتخاب نشوند و بی کیفیت باشند می توانند. باعث پایین آمدن رتبه وب سایت شما شوند. درهنگام انتخاب تصاویر نهایت دقت را به خرج دهید. و نکات مهمی که در بالا ذکر شد را فراموش نکنید.

کلام آخر

با تشکر که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید،همکاران ما به صورت تمام وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم.

ارسال نظر