Skip to main content

حق اولاد چیست؟

سلام خدمت همراهان گرامی.

حق اولاد چیست؟

طبق قانون تامین اجتماعی، کلیه افرادی که در بخش خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنند و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، در پایان هر ماه مبلغی تحت عنوان حق اولاد دریافت می‌کنند. درواقع این مبلغ  کمک هزینه‌ای برای مخارج فرزندان بیمه‌شدگان است. هرچه تعداد فرزندان یک کارمند بیشتر باشد، طبعا مبلغ   بیشتری به او تعلق خواهد گرفت.

تا سال ۱۳۹۴  این حق در بخش خصوصی تنها برای دو فرزند پرداخت می‌شد، اما با تغییر قوانین و تشویق به افزایش جمعیت، این محدودیت برداشته شد و در حال حاضر به همه فرزندان کارمندان وکارگران تحت پوشش بیمه، این مبلغ تعلق می‌گیرد. در بخش دولتی این حق به سه فرزند تعلق می‌گیرد.

مقاله پیشنهادی ما به شما دوستان عزیز: مطالعه مقاله نحوه شکایت کارگر از کارفرما

تفاوت حق اولاد با حق عائله‌مندی چیست؟

در قانون کار، حق اولاد بر اساس حداقل حقوق کارگران محاسبه می‌شود و پرداخت آن بابت فرزند است و شامل همسرنمی‌شود. اما کارمندان دولت علاوه بر این دستمزد، از مبلغ عائله‌ مندی برای همسر نیز برخوردار می‌شوند. البته در بخش خصوصی نیز کارفرمایان می‌توانند حق عائله مندی را به عنوان مزایا برای کارمندان خود در نظر بگیرند. این حق شامل افرادی می‌شود که دارای شرایط زیر باشند:

  • مردانی که همسران آنها به دلیل سانحه یا بیماری از کارافتاده محسوب شوند.
  • باز نشستگان تامین اجتماعی
  • برای فرزندان پسر زیر ۱۸ سال کمک هزینه عائله مندی پرداخت خواهد شد.
  • فرزندان دختر درصورتی که شاغل و متاهل نباشند.
  • زنانی که به تنهایی وظیفه سرپرستی خانه را بر عهده داشته باشند.
  • اگر دختر پس از طلاق تحت تکفل پدر باشد، به او حق عائله مندی تعلق خواهد گرفت.

حق اولاد در قانون کار; حق اولاد به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

ماده 86 قانون تأمین اجتماعی به صراحت در مورد کمک عائله مندی یا حق اولاد کارگران تحت پوشش تأمین اجتماعی صحبت می‌کند. طبق ماده 86 قانون تأمین اجتماعی، کمک عائله‌مندی منحصراً تا دو فرزند بیمه‌ شده پرداخت‌می‌شود مشروط بر آنکه

  • بیمه‌ شده حداقل سابقه پرداخت حق بیمه 720 روزکار را داشته باشد.
  • سن فرزندان او از هجده سال کمتر باشد و یا منحصراً به‌تحصیل اشتغال داشته باشند تا پایان تحصیل یا در اثر بیماری‌یا نقص عضو طبق گواهی کمیسیون‌های پزشکی موضوع ماده ۹۱ این‌قانون قادر به کار نباشند.
علاوه بر این، طبق قانون کار، موارد زیر نیز جزو شرایط حق اولاد هستند:
  •  کارگر مشمول مقررات قانون تأمین اجتماعی باشد به عبارت دیگر، بیمه شده تأمین اجتماعی باشد.
  • در مواردی که زن و مرد هر دو در یک کارگاه مشغول به فعالیت باشند، در صورت داشتن شرایط فوق هر کدام به تنهایی محق دریافت کمک عائله مندی هستند.
نحوه محاسبه حق اولاد و کمک هزینه عائله مندی چگونه است؟

بر اساس ماده 86 قانون حق اولاد تامین اجتماعی ، میزان کمک حق عائله مندی یا میزان حق اولاد باید معادل سه برابر حداقل مزد روزانه کارگر ساده در مناطق مختلف برای هر فرزند در ماه باشد. برای محاسبه حق اولاد بخش خصوصی , باید حداقل دستمزد روزانه آن سال را در عدد 3 ضرب کرده و حاصل را در تعداد فرزندان ضرب نمائیم .

1 × حداقل دستمزد روزانه × 3 = حق اولاد برای یک فرزند

عائله مندی در بخش خصوصی همان حق اولاد است, ولی برای کسانی که در بخش دولتی کار می‌کنند و از نظام هماهنگ پرداخت حقوق پیروی می‌کنند. حق عائله مندی جدای از حق اولاد است و حق اولاد تا سه فرزند پرداخت می‌گردد. .

حق اولاد برای یک فرزند در بخش دولتی = 14% × ضریب سالانه × حداقل حقوق مبنا

عائله مندی در بخش دولتی= 70% × ضریب سالانه × حداقل حقوق مبنا

در صورت عدم پرداخت حق اولاد از جانب کارفرما، چه کار کنیم؟

همانطور که ذکر شد در ماده 87 قانون تامین اجتماعی، پرداخت حق اولاد و کمک عائله کندی به عهده کارفرماست.

در اصل تمام کارگرانی که در انواع سازمان ها و شرکت هایی اعم از شرکت های پخش مویرگی ، کارخانه ها و مکان های دیگر کار می کنند و دارای بیمه تامین اجتماعی هستند، در صورت دارا بودن شرایط می توانند از این حق بهره مند شوند. حال در صورتی که به هر دلیل این کار انجام نشود، کارگر می تواند برای حل این مسئله اقدام کند.

در تبصره ماده 87 قانون تامین اجتماعی، هر گونه اختلاف یا مسائل متفاوت در زمینه پرداخت حق اولاد توسط کارفرما به کارگر، در مراجع حل اختلافات اداره کار قابل پیگیری و حل کردن است.

جمع بندی

حق اولاد یکی از مزایای جانبی حقوق و دستمزد شاغلان مشمول قانون کار است. پرداخت حق اولاد بر عهدهٔ کارفرما است و باید هنگام پرداخت حقوق، برای کارمند واریز شود.این مبلغ هرساله بیشتر می شود و برابر با 3 برابر حداقل مزد روزانه کارگر برای هر فرزند در ماه است.مطابق با تبصره ماده 87 قانون تامین اجتماعی، در صورت بروز هرگونه اختلاف با کارفرما و عدم پرداخت حق اولاد توسط وی، می توانید به شورای مراجع حل اختلاف اداره کار رجوع کرده و مشکل را حل کنید.

سخن پایانی

از اینکه مارا تا پایان این مطلب همراهی نمودید بسیار سپاسگذاریم.همکاران ما به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.موفق باشید.

ارسال نظر