Skip to main content

شرایط کار بانوان در ایران

با سلام خدمت همراهان گرامی.

از دیر باز زنان سعی کرده اند تا پا به پای مردان در زمینه های مختلف چه فردی چه اجتماعی خود را ارتقا دهند. و در اکثر مشاغل حضور پر رنگ و درخشانی داشته باشند.

ار این رو قانون گذاران در این زمینه قوانینی را وضع نموداند. تا به کمک آن شرایط را برای حضور بیشتر بانوان در اجتماع را فراهم کنند.همراه ما باشید تا با این قوانین بیشتر آشنا شویم.

قانون کار و شرایط در نظر گرفته شده برای زنان کارگر

یکی از مهم‌ترین پرسش‌های که برای زنان شاغل به وجود می‌آید این است. که قانون کار ایران درباره بانوان کارگر چه مواردی را  در نظر گرفته و چه قوانین حمایتی را پیش‌بینی کرده است. قوانین کاری مختص زنان عبارتند از:

مقاله پیشنهادی ما به شما همراهان گرامی: مطالعه مقاله قوانین مربوط به اشتغال اتباع خارجی

ممنوعیت انجام  کارهای سخت و زیان‌آور توسط بانوان

یکی از مهم‌ترین شرایط کار برای بانوان در قانون کار این است. که انجام کارهای سخت، سنگین و زیان‌آور، که به سلامت جسمی و روحی زنان آسیب می‌رساند، ممنوع است. طبق ماده ۷۵ قانون کار،

ممنوعیت انجام کارهای سخت، خطرناک و زیان‌آور علاوه بر زنان، شامل نوجوانان نیز هست.

لازم به ذکر است که طبق ماده ۷۵ قانون کار، حداکثر میزان حمل بار برای زنان ۲۰ کیلوگرم است. و بانوان در طول بارداری و تا ۱۰ هفته پس از زایمان نباید هیچ‌گونه حمل و جابجایی انجام دهند.

(انجام کارهای خطرناک، سخت و زیان‌آور و همچنین حمل بار بیش از حد مجاز با دست و بدون استفاده. از وسایل مکانیکی برای کارگران زن ممنوع است. دستورالعمل و تعیین نوع و میزان این قبیل موارد با پیشنهاد شورای عالی کار به تصویب وزیر کار و امور اجتماعی خواهد رسید.)

مرخصی بارداری و زایمان

یکی از انواع مرخصی ها که در قانون کار برای حمایت از زنان کارگر مورد پیش بینی قرار گرفته. است ، مرخصی بارداری و زایمان است. که به زنان مشمول قانون کار تعلق می گیرد .

مدت زمان مرخصی بارداری و زایمان بر اساس قانون کار ، 90 روز می باشد. که البته این مدت ، به موجب قوانینی که بعدا به تصویب رسیده است ، به شش ماه و نه ماه افزایش یافته است .

بازگشت به کار پس از مرخصی بارداری و زایمان

علاوه بر پیش بینی مدت زمانی تحت عنوان مرخصی بارداری و زایمان در قانون کار ، تضمین بازگشت. به کار پس از مرخصی بارداری و زایمان به عنوان موضوعی مهم در حمایت از کارگران زن مورد توجه قانونگذار قرار گرفته است .

به موجب تبصره 1 ماده 76 قانون کار ، ” پس از پایان مرخصی زایمان ، کارگر زن به کار سابق خود باز می گردد. و این مدت با تایید سازمان تامین اجتماعی جزو سوابق خدمت وی محسوب می شود ” .بر این اساس ، در صورتی که کارفرما از بازگشت. به کار زن پس از اتمام مدت مرخصی بارداری امتناع کند ، این امر به منزله اخراج غیرموجه کارگر محسوب می شود .

( برای انجام کار مساوی و در شرایط مساوی در یک کارگاه باید مزد زن و مرد به طور مساوی پرداخت شود. و تبعیض در تعیین میزان مزد بر اساس سن، جنس، نژاد و قومیت و اعتقادات سیاسی و مذهبی ممنوع است.)

مرخصی شیردهی

همچنین به مادران پس از اتمام مرخصی زایمان، ۱ ساعت مرخصی شیردهی داده شده است. که می‌توانند فرزند خود را در مهد کودک‌های نزدیک محل کار خود بگذارند و در طول روز سه نوبت برای شیردهی اقدام کنند. این زمان یک ساعت در روز است و مادران باید زمان را طوری تنظیم کنند تا از این میزان بیشتر نشود. این امکان برای برخی خانم‌ها وجود دارد، که با توافق با کارفرما یک ساعت زودتر محل کار را ترک کنند. و یک ساعت مرخصی شیردهی را اینگونه استفاده کند.

بازنشستگی زودهنگام

بر اساس بند ۱ ماده ۷۶ قانون تامین اجتماعی، سن بازنشستگی زنان ۵۵ سال است. که خانم‌ها در صورت داشتن ۲۰ سال سابقه کاری می‌توانند. در ۵۵ سالگی بازنشسته شوند. همچنین این امکان برای خانم‌ها فراهم است که در صورت داشتن ده سال سابقه کار و در ۵۵ سالگی نیز بازنشسته شوند. در این حالت حداقل حقوق به خانم‌ها تعلق نمی‌گیرد و متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه می‌توانند بازنشسته شوند.

اگر خانمی ۴۵ سال داشته باشد و تا به این سن، ۳۰ سال سابقه کار داشته باشد. و حق بیمه خود را رد کرده باشد، می‌تواند برای بازنشستگی اقدام کند. بازنشستگی آنها با پرداخت حقوق کامل خواهد بود. این در حالی است که خانم‌ها در صورت داشتن ۳۵ سال سابقه کار، بدون شرایط سنی می‌توانند بازنشسته شوند.

مهیا شدن شرایطی برای رشد و شکوفایی خانم‌ها

همان‌طور که عنوان کردیم، قانون برای خانم‌ها و رشد آنها نیز قوانینی وضع کرده است. در قانون کار و در ماده‌ی ۴ به وضوح عنوان شده است. که شرایط به گونه‌ای برای خانم‌ها فراهم شود. که زمینه‌ی رشد معنوی، علمی و حرفه‌ای آنان فراهم شود و به دیانت، شخصیت، منزلت و سلامت فکر، روح و جسم آنان لطمه‌ای وارد نشود. در ادامه، همچنین به برداشته شدن تبعیض و رعایت عدالت میان خانم‌ها و آقایان اشاره کرده است.

بررسی مواد قانونی شرایط کار زنان

ماده 75

انجام کارهای خطرناک، سخت و زیان‌آور و نیز حمل بار بیشتر از حد مجاز با دست و بدون استفاده. از وسایل مکانیکی، برای کارگران زن ممنوع است. دستورالعمل و تعیین نوع و میزان این قبیل موارد با پیشنهاد شورای عالی کار به تصویب وزیر کار و امور اجتماعی خواهد رسید.

ماده 76

مرخصی بارداری و زایمان کارگران زن جمعاً ۹۰ روز است. حتی‌الامکان ۴۵ روز از این مرخصی باید پس از زایمان مورد استفاده قرار‌گیرد. برای زایمان توامان ۱۴ روز به مدت مرخصی اضافه می‌شود.
‌تبصره ۱ – پس از پایان مرخصی زایمان، کارگر زن به کار سابق خود باز می‌گردد. و این مدت با تایید سازمان تامین اجتماعی جزء سوابق خدمت وی‌محسوب می‌شود.
‌تبصره ۲ – حقوق ایام مرخصی زایمان طبق مقررات قانون تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

 ماده 77

در مواردی که به تشخیص پزشک سازمان تامین اجتماعی، نوع کار. برای کارگر باردار خطرناک یا سخت تشخیص داده. شود، کارفرما تا‌پایان دوره بارداری وی بدون کسر حق‌السعی کار مناسب‌تر و سبکتری به او ارجاع می‌نماید.

 ماده 78

در کارهایی که دارای کارگر زن هستند کارفرما مکلف است. به مادران شیرده تا پایان دو سالگی کودک پس از هر سه ساعت، نیم ساعت فرصت شیر دادن بدهد. این فرصت جزء ساعات کار آنان محسوب می‌شود و همچنین کارفرما مکلف است. متناسب با تعداد کودکان و با در نظر گرفتن. گروه سنی آنها مراکز مربوط به نگهداری کودکان (‌از قبیل شیرخوارگاه، مهد کودک و…) را ایجاد نماید.
‌تبصره – آیین‌نامه اجرایی، ضوابط تاسیس و اداره شیرخوارگاه و مهد کودک توسط سازمان بهزیستی. کل کشور تهیه و پس از تصویب وزیر کار و‌امور اجتماعی به مرحله اجراء گذاشته می‌شود.

کلام اخر

ما در این مقاله سعی کردیم. تا از همه جوانب شرایط کار برای بانوان عزیز و محترم را بررسی کنیم.امیدواریم که مطالب ارائه شده برای شما همراهان گرامی مفید بوده باشد.همکاران به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.با تشکر.

ارسال نظر