Skip to main content

سنوات چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

مقدمه

با سلام خدمت همراهان گرامی.

سنوات، مزایای پایان کار، حق سنوات و یا مزایای پایان خدمت، مبلغی معادل یک ماه آخرین حقوق دریافتی کارگران است که کارفرما باید به کارگران خود پرداخت کند. سنوات یا مزایای پایان کار، باید با خاتمه و یا فسخ قرارداد کار، به کارگر پرداخت شود. این مبلغ به افرادی که کمتر از یک سال کارکرد داشته باشند نیز به نسبت مدت کارکردشان تعلق می‌گیرد و باید توسط کارفرما پرداخت شود. 

زمان خاتمه قرارداد کار و پرداخت سنوات توسط کارفرما

  • اخراج موجه شخص
  • ازکارافتادگی کلی
  • بازنشستگی
  • پایان کار در قراردادهای معین
  • استعفای کارگر
  •  فوت بیمه‌شده
  • فسخ قرارداد مطابق متن قرارداد
  • مقاله پیشنهادی ما به شما همراهن عزیز: مطالعه مقاله شرایط اخراج کارمند توسط کارفرما

محاسبه سنوات

کارمندان در روزهای پایان سال، هنگام بازنشستگی، از کارافتادگی، فوت و استعفا یکی از مهمترین موضوعات است. به طور کلی، افراد حق سنوات را با عنوان مزایای پایان کار می‌شناسند. طبق ماده ۲۱ قانون کار، مبلغی معادل آخرین حقوق دریافتی کارگران است. این مبلغ باید در پایان کار یا فسخ قرارداد به کارمند‌ها پرداخت شود.  فردی که کمتر از یکسال کار کرده باشد، مشمول پرداخت نخواهد بود. برای پرداخت حق سنوات دو روش وجود دارد که به شرح زیر است:

روش اول:

 در این روش، سنوات خدمت در پایان سال به همراه عیدی و پاداش به حساب کارگران واریز می‌شود. به اصطلاح سنوات خدمت به صورت سالانه پرداخت می‌شود.

روش دوم:

 در روش دوم، کارفرما می‌تواندمزایای پایان کار خدمت را در پایان همکاری کارگر پرداخت کند. در این روش، پرداختی‌های سنوات در پایان سال به صورت علی الحساب بوده و در حکم بدهی کارفرما به کارگر خواهد بود.

چگونگی محاسبه حق و سنوات خدمت

محاسبه مزایای پایان کار در موضوع ماده ۲۴ قانون کار، حق سنوات معادل یک ماه آخر حقوق دریافتی است. برای کارگرهایی که بیشتر از یکسال در مجموعه و سازمان کار می‌کنند، مطابق فرمول زیر محاسبه می‌شود.

سنوات = تعداد روزهای کارکرد *(تعداد روز سال / حقوق پایه)

پایه سنوات به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

افراد شاغل در جامعه به دو گروه تقسیم می‌شوند، افرادی که قرارداد رسمی ‌دارند و افرادی که به صورت غیر رسمی ‌در حال فعالیت هستند. طبق قانون وزارت کار و بخشنامه‌ای که در سال ۱۳۹۲ اعلام شد، کارفرما نباید بین این دو گروه رسمی‌ و غیر رسمی‌ تفاوتی قائل باشد. در حقیقت، سنوات خدمت باید به یک میزان و با شرایط یکسان محاسبه شود.

پس در پاسخ به این سوال که مزایای پایان کار به چه کسانی تعلق می گیرد، باید گفت که همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

بخشنامه شورای عالی کار

شورای عالی کار برای پایه و سنوات خدمت کارگران بخشنامه‌ای دارد که به شرح زیر است:

 سنوات خدمت به افراد دانشجو و دانش آموزان که مشاغل تابستانی دارند، تعلق نمی‌گیرد.

پایه سنوات با مزایای پایان کار خدمت متفاوت است، طبق ماده ۲۴ قانون کار، کارفرما موظف به پرداخت مزایای پایان کار می‌باشد که معادل آخرین حقوق کارگر به عنوان عیدی پایان کار است.

تعویض کارفرما ربطی به سنوات ندارد و کارفرمای جدید نیز موظف است سنوات کارگرانی را که یک سال مشغول به کار بوده‌اند پرداخت کند.

گارگران فصلی با توجه به میزان کاری که انجام می‌دهند، باید مزایای پایان کار دریافت کنند.

با توجه به توضیحاتی که داده شد، ممکن است سوالاتی ذهن شما را درباره حق سنوات و مزایای پایان کار خدمت درگیر کرده باشد که برخی از آن‌ها را عنوان می‌کنیم.

آیا حق سنوات اجباری است؟

بله. پرداخت حق مزایای پایان کار سنوات از مزیت‌های اجباری است که کارفرمایان موظف به پرداخت آن می‌باشند. اگر کارفرما حق مزایای پایان کار را پرداخت نکند، کارگر می‌تواند با در دست داشتن قرارداد و مدارک مورد نیاز به سازمان وزارت کار و امور اجتماعی شکایت کرده و تمام حق و حقوق خود را مطالبه کند.
سنوات از جمله حقوق اجباری کارگر است و کارفرما تحت هر شرایطی باید در پایان قرارداد و یا پایان سال معادل مبلغ آخرین حقوق، به کارگر پرداخت کند.

پرداخت سنوات خدمت بین کارمندان رسمی‌ و غیر رسمی‌ چگونه است؟

مطابق با بخشنامه وزارت کار ، هیچ تفاوتی بین افرادی که قرارداد رسمی‌ و غیر رسمی‌ با سازمان دارند، وجود ندارد.
دقت کنید که تنها نکته این است که افراد رسمی‌ اگر تمام سال کار کرده باشند، به اندازه حقوق یک ماه حق مزایای پایان کار دریافت می‌کنند، در غیر این صورت اگر کارگر قراردادی باشد، میانگین ۹۰ روز پایانی سال را به عنوان مبنای محاسبات مزایای پایان کار خدمت و حق مزایای پایان کار در نظر می‌گیرند.

مشاغل تابستانی سنوات دارند؟

خیر. مشاغل تابستانی به طور معمول بین دانشجویان و دانش آموزان مورد علاقه است که در این مشاغل حق مزایای پایان کار در نظر گرفته نمی‌شود.

حق سنوات بازنشستگان تامین اجتماعی و نحوه محاسبه آن:

تمامی بازنشستگان بیمه تامین اجتماعی در زمان بازنشستگی حق مزایای پایان کار دوره خود را در یافت میکنند. بر اساس ماده31 قانون کار، تمامی بازنشستگان بر اساس آخرین حقوق ثابتی دریافتی خود مزایای پایان کار دریافت میکنند.

حق سنوات به چه کسانی تعلق نمی‌گیرد؟

در پاسخ به این سوال باید توضیح دهیم که مزایا پایان کار یا همان حق سنوات یکی از مزایای اجباری است که در هر شرایطی کارفرما باید نسبت به پرداخت آن به کارگر اقدام کند. مزایای پایان کار با خاتمه کار و یا فسخ قرارداد کار به کارگر پرداخت می‌شود و این حق حتی به افرادی که کمتر از یک سال کارکرد داشته باشند نیز به نسبت کارکرد آن‌ها تعلق می‌گیرد. صحبت‌هایی در این مورد وجود دارد که اگر کارگری کار خود را ترک کند سنوات به وی تعلق نمی‌گیرد؛ در صورتی که اینطور نیست.

نکته جالب تر این است که زمانی که در قرارداد شرطی در این مورد قید می‌کنند و رضایت کارگر را مبنی بر عدم دریافت مزایای پایان کار می‌گیرند نیز اشتباه است.

البته منشا این اشتباه دستور العملی است که مدتی پیش وزارت کار صادر کرد و در آن قید شده بود که کارگری اگر ترک کار کند کارفرما ملزم به پرداخت مزایای پایان کار به وی نیست. لازم به ذکر است که این دستور العمل در حال حاضر باطل شده است و کارفرما ملزم به پرداخت مزایای پایان کار بر اساس قانون جدید مزایای پایان کار است.

پایه سنوات چیست و چه تفاوتی با حق سنوات دارد؟

برای اینکه بدانید پایه سنوات چیست باید آن را با حق سنوات مقایسه کنیم. حق سنوات به‌عنوان پاداش پایان کار به آن دسته از کارگرانی داده می‌شود که سابقه یک‌ساله کاری دارند؛ اما پایه مزایای پایان کار برای کارگاه‌هایی است که طرح طبقه‌بندی مشاغل دارند که پایه مزایای پایان کار به حداقل حقوق آن‌ها اضافه می‌گردد. «پایه سنواتی» را می‌توان بخشِ حمایتیِ پایه حقوق نامید که عموماً برای جبران کردن حداقل دستمزد، توسط شورای عالی کار، تصویب و ابلاغ می‌شود.

این بخش از حقوق، در واقع قسمتی از حقوق پایه است که معمولاً با حداقل دستمزد جمع و به کارگر پرداخت می‌گردد، هرچند می‌توان آن را به‌صورت چند ماه یک‌بار یا سالی یک‌بار هم پرداخت کرد. «پایه سنوات» یکی از مزایای جانبی دستمزد است و با اینکه هرسال تغییر می‌کند اما مطابق با آن دستمزد کارکنان زیاد نمی‌شود.

این مبلغ از طرف شورای عالی کار و به‌عنوان جبران کمبود حقوق به کارگران با حداقل دستمزد داده می‌شود زیرا از زمان‌های گذشته تاکنون بحث حقوق و دستمزد کارگران همواره داغ بوده و همیشه افرادی نگران این مسئله بودند. در ابتدای سال 70 قانون پایه مزایای پایان کار در مجلس مطرح و بررسی شد. بر طبق این قانون کارگران رسمی و یا غیررسمی که قرارداد رسمی دارند یا ندارد مشمول قانون پایه مزایای پایان کار می‌شوند.

پایه سنوات به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

در مورد پایه سنوات تصورات اشتباهی وجود دارد که برخی از آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم. پیش از سال ۹۲ این تردید وجود داشت که پایه مزایای پایان کار فقط به قراردادهای رسمی تعلق می‌گیرد و یا قراردادهای غیررسمی نیز حقی از پایه مزایای پایان کار دارند؟ طی بخشنامه‌ای که در سال ۹۲ توسط وزارت کار به کارگاه‌ها و کارخانه‌ها فرستاده شد. کارفرمایان نباید تفاوتی بین این دو گروه قائل شوند و پایه مزایای پایان کار به هر دو گروه از کارگران تعلق می‌گیرد.

برخی از افراد اعلام می‌کنند پایه مزایای پایان کار تنها به حداقل بگیران تعلق می‌گیرد، این موضوع کاملا اشتباه است؛ کلیه کارگران مشمول قانون کار که سال اول خود را به پایان رسانده‌اند، از سال دوم مشمول پایهمزایای پایان کار می‌شوند و بنابراین ارتباطی به حداقل‌بگیر و سایر سطوح مزدی ندارد.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد که شما دوستان عزیز(کارفرما،کارگران) از حق حقوق خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. امیدواریم که مطالب ارائه شده برای شما مفید بود باشد.با تشکر.

ارسال نظر